Model: RA15AY30AJ1NA - RB2TY3621STANMJB10
Couldn't load pickup availability
Standard Features:
- Efficient Cooling up to 15.2 SEER2/11.7 EER2
- 7mm Condenser Copper Coil: Requires less refrigerant allowing for a smaller and lighter footprint while enhancing reliability
- Swept Wing Fan Technology1: Features quieter operation and improved unit acoustics
- PlusOne® Triple Service Access: 15 in. wide, industry leading corner service access, two fastener, removable corner and individual louver panels — makes repairs easier and faster
- PlusOne® Refrigerant Detection System™3: An integrated one-box, patented design featuring the A2L sensor and mitigation board, offering easier commissioning with a single component and simplified wiring configuration, compatibility with any 24V thermostat application and system protection by automatically pausing outdoor unit operation — if excess refrigerant is detected
Product Details:
- Quiet Operation1: Provided by a cabinet construction with 1.0 inch foil faced insulation for quieter sound characteristics
- Rugged Steel Cabinet Construction: Designed for added strength and versatility
- Compact Design and 4-Way Field Convertible Design: Stands at only 35" tall and convertible options include vertical upflow, vertical downflow, horisontal left hand or right hand air supply
- Less than 2% Cabinet Air Leakage at 1-inch H2O: When tested in accordance with ASHRAE Standard 193